رسانه کمپین من طراحم

گزارش نخستین جلسه ستاد برگزاری بزرگترین رویداد کمپین من طراحم در اسپیرال

0

پیرو فراخوان مرکز طراحی اسپیرال جهت عضویت در ستاد برگزاری بزرگترین رویداد کمپین من طراحم، بیش از 50 نفر متقاضی همکاری و مشارکت شدند و هماهنگی‌های لازم جهت برگزاری اولین جلسه مشورتی ستاد انجام گرفت.

بدین ترتیب اولین جلسه ستاد با حضور دوازده نفر از داوطلبان همکاری از تهران، مازندران و اصفهان عصر چهارشنبه 14 مهرماه در مرکز طراحی اسپیرال برگزار و به مباحث مختلفی پرداخته شد. ابتدا در مورد دغدغه‌های مشترک و نیز تعریف هدف از برگزاری رویداد بحث شد و فرهنگسازی و همگام‌کردن طراحان در مقابل مشکلات مشترکشان در حوزه تعامل با سفارش‌دهندگان در کنار در اختیار گذاشتن تجربیات موفق برای رفع این مشکلات به عنوان هدف از برگزاری رویداد مشخص گردید.

در مورد فرم برگزاری رویداد و مباحثی که باید پوشش داده شود ایده‌های مختلفی نظیر برگزاری پنل گفتگو با مشارکت پیشکسوتان هر رشته، برگزاری مسابقه و دادن جایزه طرح برتر، دعوت از نمایندگان سازمانها جهت برقراری دیالوگ با مشتریان سازمانی و تاثیر روی آنها، ایده شکل‌گیری یک تشکل حقوقی یا سازمان مردم نهاد جهت بانی‌گری و ارائه مشاوره‌های حقوقی به طراحان، ترویج و آموزش تفکر دیزاین، برگزاری رویدادهایی نظیر استارتاپ‌ویکند در حوزه طراحی، فراخوان و انتخاب ایده برتر، برگزاری برنامه‌ها به صورت سالیانه و تشکیل دبیرخانه دائمی، برگزاری رویدادهای منظم با تعریف موضوعات ویژه برای هر کدام و… مطرح گردید. از طرفی یکی از شرکت‌کنندگان پیشنهاد داد تا به بحث برگزاری رویداد به صورت تخصصی‌تر نگاه کنیم و از مشورت طراحان رویداد که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کنند نیز بهره‌مند شویم. در میان ایده‌های مطرح شده در مورد فرم برگزاری رویداد و مباحث مختلف، موارد زیر مورد اتفاق همه حاضرین به عنوان مصوبات جلسه مطرح گردید:

1. استفاده از مشاوره یک یا چند طراح رویداد (Event Designer) و دریافت بازخورد اولیه ظرف هفته آینده

2. برگزاری تمام یا حداقل بخشی از رویداد به صورت پرزنت‌های 10 یا 15 دقیقه‌ای به طوریکه n طراح منتخب از راهکارهای تجربه‌شده‌ای برای سایرین بگویند که برای رفع مشکلات و دغدغه‌های شغلی طراحان می‌تواند مفید باشد. این نوع برگزاری که الهام گرفته از سخنرانی‌های TEDx است، می‌تواند به دو شکل زیر انجام پذیرد:

  • الف: فراخوان ایده‌ها بین تمام اعضای کمپین، دریافت متن یا ویدیویی کوتاه از موضوع مورد سخنرانی، انتخاب ایده‌ها و تجربیات برتر، تعامل و آموزش منتخبین جهت اجرای جذاب‌تر، داوری اجراهای برتر پس از برگزاری توسط شرکت‌کنندگان در رویداد و اهدای تندیس نمادین.
  • ب: انتخاب افرادی مشخص از سوی ستاد برگزاری رویداد در حوزه‌های مختلف طراحی که حائز ویژگیهایی نظیر قدرت بیان، تجربیات جذاب، و توانایی ارائه راهکارهای کاربردی باشند. در این صورت جایزه و داوری عمومی صورت نمی‌پذیرد و احتمالا پرزنت‌ها از کیفیت بالاتری برخوردار خواهند بود.

پروژه کمپین من طراحم از تابستان 94 توسط اسپیرال طراحی و راه‌اندازی شد و تا کنون بیش از پنج هزار نفر در وبسایت آنکمپین را امضا کرده‌اند. اطلاعات بیشتر را در این صفحه بخوانید.

3. با موافقت تمامی شرکت‌کنندگان در جلسه، رویداد به هر شکلی که برگزار شود نباید رایگان باشد و تا جای ممکن باید مخارج خود را بدون نیاز به گرفتن اسپانسر تامین کند. در عین حال مبلغ بلیط باید به اندازه‌‌ای باشد که هر طراحی بتواند به راحتی در رویداد شرکت کند.

4. تصمیم گرفته شد تمام تلاشمان را برای برگزاری رویداد در نیمه دوم آذرماه داشته باشیم. زیرا در صورتی که در این این بازه برگزار نشود احتمالا این رویداد به اردیبهشت‌ماه سال آینده موکول خواهد شد که اتفاق مثبتی نیست.

5. با توجه به تعطیلات پیش رو و نیز برنامه اسپیرال کمپ در تاریخ 29 مهرماه، برای جلسه آینده دو تاریخ پیشنهاد شد و قرار شد به صورت نظرسنجی در گروه ستاد از تمامی اعضا تاریخ تعیین شود.

در این جلسه سه ساعته احسان خزائی، علیرضا فتحی، مهلا الهی، نسرین زندی، جواد یزدانی، محمد دادمند، وحید دانافرد، مهدی رضایی، نازنین قیطاقی، سحر رفیع، امیرحسین ناطقی و دکتر حامد بیدی حاضر بودند و به بحث و گفتگو پرداختند. در صورتی که تمایل به عضویت در ستاد برگزاری و شرکت در جلسات آن دارید، این فرم را پر کنید تا هماهنگیهای لازم با شما انجام گیرد.

ارسال یک پاسخ

بازی انفجار شرطی بازی انفجار ترفند انفجار شرطی