رسانه کمپین من طراحم

اسپیرال بزرگترین گردهمایی طراحان ایران را در برج میلاد برگزار می‌کند.

310

مرکز طراحی اسپیرال در ادامه فعالیت‌های فرهنگی خود در حوزه مسئولیت اجتماعی شرکتی، دومین همایش کمپین #من_طراحم را با همراهی و حمایت خانه شهریاران جوان و موسسه پیشرو برگزار خواهد کرد. این همایش سوم اسفندماه از ساعت 16 الی 21 در سالن همایش‌های برج میلاد تهران با حضور طراحانی که کمپین را امضا کرده‌اند برگزار خواهد شد. کمپین «من یک طراحم» سال گذشته توسط مرکز طراحی اسپیرال پایه‌گذاری شد و تا کنون توانسته امضا و حمایت بیش از 5.800 طراح را در زمینه‌های مختلف طراحی از جمله طراحی گرافیک، طراحی وب، معماری، طراحی صنعتی، انیمیشن و… جلب نماید. در حال حاضر شورایی متشکل از طراحان داوطلب عضو این کمپین، سیاستگذاری و برنامه‌ریزی رویداد پیش رو را به عهده دارند.

هدف از برگزاری این رویداد فرهنگی به اشتراک گذاری تجربیات پیشکسوتان طراحی و طراحان جوان موفق در کنار هم خواهد بود. به عقیده برگزارکنندگان این رویداد بخشی از مشکلات، دغدغه‌ها و چالشهای شغلی طراحان ناشی از شیوه عملکرد خود طراحان است و بخشی نیز به فرهنگ عمومی کارفرمایان بازمی‌گردد. این رویداد در نظر دارد قدمی در رفع این مشکلات از طریق به اشتراک‌گذاری تجربیات و در قالب رویدادهای فرهنگی بردارد.

انتظار می‌رود این رویداد با حضور هزار نفر از طراحان رشته‌های مختلف برگزار شود.

در این برنامه از پیشکسوتان رشته‌های مختلف طراحی دعوت شده است. دکتر ایرج اعتصام (پیشکسوت معماری ایران، طراح و معمار پارک ملت تهران، دکترای معماری از دانشگاه فلورانس، چهره ماندگار و عضو انجمن مفاخر معماری ایران)، استاد بهرام کلهرنیا (پیشکسوت طراحی گرافیک، داور ادوار مختلف جشنواره تجسمی فجر، مدرس رشته های طراحی گرافیک و هنر، دبیر و عضو هیئت مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران) و دکتر عباس افتخاری (پیشکسوت طراحی صنعتی، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر، عضو اتحادیه صنایع هوا فضایی ایران، طراح و سازنده پروژه های صنایع دفاعی و نظامی ایران) از میهمانان ویژه این رویداد هستند که در پنلی به گفتگو با آرش برهمند (مجری برنامه، سردبیر مجله پیوست) خواهند پرداخت.

در کنار حضور و همراهی این پیشکسوتان، ارائه‌های 15 دقیقه‌ای از طراحان جوان موفق نیز در نظر گرفته شده است. در این بخش مسلم ابراهیمی (طراح فونت)، مصطفی آروند (طراح صنعتی)، سعید باباوند (طراح گرافیک)، امیرحسین دلبری (طراح جواهرات)، رزیتا فتاحی (معمار و طراح شهری) و آرین مقبلی (طراح رابط کاربری وب و موبایل) به ارائه تجربیات خاص و موفق خود در زمینه دغدغه‌های شغلی و حرفه‌ای طراحان می‌پردازند.

دومین همایش بزرگ من یک طراحم

در بخش پایانی این رویداد از الگوهای استاندارد قراردادهای طراحی رونمایی خواهد شد. کمپین «من یک طراحم» طی چند ماه گذشته ایده تدوین این الگوها را برای کمتر شدن مشکلات ناشی از نقص قراردادها مطرح نمود و با استقبال اعضای کمپین مواجه شد. هزینه تدوین این قراردادها به صورت جمعی از طریق بستر وبسایت دونیت از اعضا جمع‌آوری شد تا با کمک دکتر محمدجعفر نعناکار (وکیل پایه یک و مدرس دانشگاه) این الگوها تدوین و به صورت رایگان روی سایت کمپین منتشر شود. در این رویداد از این الگوهای قراردادهای طراحی نیز رونمایی خواهد شد و دکتر نعناکار، دکتر حامد بیدی (طراح و موسس کمپین و مدیر مرکز طراحی اسپیرال) و جواد یزدانی (مدیر وبسایت دونیت) به ایراد سخنانی درباره این قراردادها خواهند پرداخت. شرکت‌ها و استارتاپ‌های مختلفی از قبیل ای‌نتورک، ایوند، پونیشا، کیومری، و مجله آنگاه در کنار مجموعه برج میلاد تهران از این رویداد حمایت می‌کنند. دبیر اجرایی این رویداد علیرضا فتحی و شورای سیاستگذاری آن دکتر حامد بیدی، امیرحسین ناطقی، جواد یزدانی، و شروین مشایخ هستند. انتظار می‌رود این رویداد با حضور هزار نفر از طراحان رشته‌های مختلف برگزار شود و بدین ترتیب بزرگترین گردهمایی طراحان ایران زیر یک سقف شکل خواهد گرفت.

علاقمندان جهت اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این رویداد می‌توانند به وبسایت رویداد به آدرس event.mantaraham.ir مراجعه کنند.

ارسال یک پاسخ

بازی انفجار شرطی بازی انفجار ترفند انفجار شرطی