رسانه کمپین من طراحم

برگزاری مراسم اختتامیه هفته تصویرگری در خانه هنرمندان ایران

226
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، همزمان با روز تصویرگری، مراسم اختتامیه هفته تصویرگری دوشنبه 15 آبان با حضور پرشور تصویرگران در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد و در این مراسم نشان آبان به فرشید مثقالی، مهدی حجوانی، بهزادغریب پور و عاطفه ملکی جو اهدا شد.
مهدی حجوانی هنگام دریافت نشان آبان در سخنان کوتاهی گفت: خوشحالم که من نیز در تاسیس انجمن تصویرگران سهم داشتم و امروز این انجمن تبدیل به جوان رعنا و برومندی شد که می تواند در عرصه تصویرگری تاثیرگذار باشد.
فرشید مثقالی نیز هنگام دریافت نشان تصویرگری گفت: افتخار می کنم که امشب نشان آبان را به خانه می برم. من از دوران دبیرستان نسبت به تصویرگری علاقه مند شدم و در آن زمان نشریه دیواری در مدرسه ما بود که من نقاشی هایش را می کشیدم و در این دوران بیشتر طرح های که مرتضی ممیز در نشریه آباد می کشید را کپی می کردم.
او افزود: من آدمی هستم که از آدم ها و جریان های هنری متعددی تاثیر گرفته ام و همچنان این تاثیر پذیری ادامه دارد. مثلا وقتی بخواهم کتابی را تصویر سازی کنم شاید هفته ها وقتم صرف دیدن شود و از این کار واقعا لذت می برم.
محسن حسن پور رئیس هیات مدیره انجمن تصویرگران ایران ضمن خوش آمدگویی به حاضران گفت: هدف ما این است که هفته تصویرگری را هر سال به صورت منسجم برگزار کنیم و در این هفته ضمن برگزاری برنامه های متنوع از جمله نمایشگاه سالانه تصویرگران شاهد برپایی مجمع عمومی تصویرگران ایران نیز باشیم. همچنین در این هفته روز تصویرگری را به ثبت برسانیم و آن را ارج بنهیم.
او با اشاره به دومین سال پیاپی برگزاری هفته تصویرگری گفت: این برای دومین بار است که هفته تصویرگری به همت کیانوش غریب پور و تیم همکارانش برگزار می شود و برگزاری این دو هفته در دوسال اخیر تجربه حرفه ای بسیار خوبی بود و با اقبال تصویرگران مواجه شد و امیدواریم در سال های آتی نیز این هفته برگزار شود.
حسن پور با اشاره به برنامه های متنوعی که در هفته تصویرگری برگزار شد گفت: در این هفته ضمن برپایی سه نمایشگاه شاهد برگزاری همایش کتاب های تصویری بودیم که این همایش بسیار ارزشمند بود و در طول برگزاری آن مباحث مهمی طرح شد. امیدوارم به زودی کتاب مقالات ارائه شده در همایش منتشر شود و در اختیار تصویرگران قرار گیرد.
کیانوش غریب پور دبیر هفته تصویرگری نیز گفت: افتخار می کنم که برای دومین سال پیاپی توانستیم هفته تصویرگری را برگزار کنیم. در 12 سال اخیر ما تصویرگران برای شناسایی و تثبیت حرفه مان پیش مدیران فرهنگی تلاش کرده ایم و خوشحالم که فعالیت ما به نتیجه رسیده است و امروز دیگر برای دیدن معاون هنری ساعت ها پشت در بسته اتاق او نمی مانیم و دولتمردان و سایر هنرمندان جلوی ما به احترام برمی خیزند.
او در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به نشان آبان گفت: نشان آبان نشان لیاقتی است که به کسانی که برای تصویرگری در ایران تلاش کرده اند اهدا می شود و خوشحالیم که از سال جاری شاهد اهدای این نشان هستیم و این نشان به کسانی اهدا می شود که به نوعی در ارتقاء تصویرگری سهم داشته اند و البته قرار نیست همه کسانی که این نشان را دریافت می کنند تصویرگر باشند بلکه برخی از این افراد با پژوهش ها و نوشته هایشان راهگشای تصویرگران بوده اند و براساس برنامه ریزی که داریم قصد نداریم نام هیات انتخاب نشان آبان را فاش کنیم.
غریب پور ادامه داد: برای اهدای نشان آبان هیات داوران که نام آن ها مخفی خواهد ماند، ضوابطی را تعیین کرده اند و قصد نداریم در هیچ دوره ای این نشان را به صورت مشترک اهدا کنیم و هر سال این نشان تنها به چهار تصویرگر اهدا خواهد شد.
دبیر هفته تصویرگری در بخش دیگری از سخنانش درباره برنامه های هفته تصویرگری گفت: این برنامه ها متنوع بودند و در این هفته ضمن برپایی سه نمایشگاه شاهد برپایی نشست های تخصصی و همایش کتاب های تصویرگری بودیم که با اقبال خوب تصویرگران مواجه شد.
غریب پور در ادامه با اشاره به ثبت روز ۱۵ آبان به عنوان روز تصویرگری در تقویم سالانه تصویرگران گفت: بی شک ثبت این روز در تقویم رسمی کشور سال ها زمان ببرد اما ما از سال گذشته این روز را برای یادآوری حقوق حرفه ای مان جشن خواهیم گرفت و امیدواریم به زودی این روز در تقویم رسمی کشور ثبت شود.
علی بوذری دبیر همایش کتاب های تصویری گفت: امسال در جریان برگزاری هفته تصویرگری همایش کتاب های تصویری را برگزار کردیم. در طول سال در مجامع دانشگاهی نشست های متعددی پیرامون کتاب های تصویری برگزار می شود اما این برنامه تنها به نویسنده ها اختصاص دارد و در جریان برگزاری آن ها کمتر از تصویرگران برای بیان نظرات و دیدگاه هایشان دعوت می شود.
او افزود: برای همایش کتاب های تصویری 40 مقاله ارسال شد که در جریان همایش 10 مقاله ارائه شد و به زودی امیدواریم کتاب همایش منتشر و در اختیار تصویرگران قرار گیرد.
در ادامه این مراسم از نرگس محمدی، هدا حدادی، امیر شعبان پور به عنوان سه نفر از نام آوران تصویرگری تقدیر شد.
همچنین از زهرا پاشایی و حدیثه قربان که در دو سال اخیر در برگزاری هفته تصویرگری سهم داشتند تقدیر شد و عضویت افتخاری انجمن تصویرگران به فریدون عمو زاده خلیلی، محمد حسین سلعبی و لیلی حائری یزدی اهدا شد.
همچنین در این مراسم از فاطمه سادات عبدالله زاده مدیر رسانه گالری آنلاین برای پژوهش همزمان هفته تصویرگری تقدیر شد.
در پایان این مراسم تصویرگران عکس یادگار گرفتند و کیک جشن روز تصویرگری را بریدند.

ارسال یک پاسخ

بازی انفجار شرطی بازی انفجار ترفند انفجار شرطی